ARTVİN VALİLİĞİ KARARIYLA LAZİSTAN’DA OHAL İLAN EDİLDİ

Artvin Valiliği kararıyla Lazistan’da OHAL (Olağanüstü Hal Uygulaması) ilan edildi.
Çok sayıda sivil toplum kuruluşu Artvin’deki Cerattepe direnişine destek için çeşitli illerden Artvin’e doğru gece saatlerinde yola çıkmıştı. Ancak Artvin Valiliğinin talimatıyla karayolu trafiğe kapatıldı. Artvin’e doğru gelen otobüsler Borçka ilçesiyle Hopa arasındaki Cankurtaran mevkiinde durduruldu. Bölgeye çok sayıda jandarma ve polis sevk edildi.

SADECE GİRİŞLER DEĞİL ÇIKIŞLAR DA DURDURULDU
Sadece Artvin’e girişler değil çıkışlar da durduruldu. Yol çift yönlü trafiğe kapatıldı. Yaklaşık 20 km.lik araç kuyruğu oluştu.ARtvin

Cerattepe direnişinin 5. gününde İstanbul, Ankara, Giresun, Sinop, Samsun, Bursa’dan Artvin’e çıkan otobüsler gece boyunca durduruldu. Ordu’da CHP eski milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu’na gösterilen bir belgeyle Artvin’e giden araçların aranması yönünde talimat olduğu söylendi.

‘Sizi oyalamak için durduruyoruz’

İstanbul’dan giden araçlar 8, Ankara’dan giden araçlar 13, Gerze’den giden araçlar 12 defa durduruldu. Artvin’in ilçesi  olan Hopa’dan yola çıkanların önüne polis barikatı kuruldu. Trabzon’dan yola çıkanlara polis tarafından Artvin’e giremeyecekleri, mitingin yasaklı olduğu ve bütün bu durdurmaların yıldırma ve oyalama olduğu söylendi. Artvin merkeze kurulan çadırda sabah saatlerinden itibaren nöbet başlarken, Ankara’dan yola çıkan bir otobüs Artvin’e vardı.

Benzer Yazılar