BİZ TERÖRİSTE TERÖRİST DERİZ

Tamer Çilingir

Bu topraklarda yüzyıllardır kan döken  güruh, ağzından salyalar akıtarak soruyor;  ‘’teröriste terörist denir, siz neden demiyorsunuz’’ diye.

Biz teröriste terörist diyoruz oysa.
Osmanlı’dan bugüne, doğrudan insandan bilimden yana olan kim varsa, onlara zulmeden, soykırımlar yapan, katledenler; yani bu topraklarda adı kah Osmanlı kah Türkiye Cumhuriyeti olmuş devletler bugüne değin terörist faaliyetlerini sürdürüyorlar.
Terör devletin varlık şartıdır.
Bu yüzden Osmanlı güçlü olduğu dönemde de, zayıf düştüğü dönemde de hep kandan beslenmiştir.
Bu yüzden 1,5 milyon Ermeni, 250 bin Süryani, 353 bin Pontoslu Rum soykırımına uğratılmıştır. Cumhuriyet kanla; bu toprakların gerçek sahiplerin kanıyla kurulmuştur.
Cumhuriyet tarihi boyunca da kan durmamış, gerici iktidarlar aracılığıyla Kürtler, Aleviler, sosyalistler, aydınlar devlet terörüne maruz kalmış, bu topraklar halklar hapishanesine çevrilmiştir.

En küçük bir hak arama eylemi için sokağa çıkanlara bombalarla saldıran, kurşunlayanlar bir sürü genci katlettikten sonra ellerini kollarını sallayarak dolaşmıyorlar mı?
Yargılandılar mı?
Örneğin Ali İsmail Korkmaz’ın, Ethem Sarısülük’ün katillerine “ödül” denilecek cezalar verilmedi mi? İyi hal uygulanmadı mı? İndirim yapılmadı mı cezalarından? Hakimler savcılar bu katillere BEY diye hitap etmediler mi?

Ya Berkin Elvan?
14 yaşında katledildiğinde, onu katledenler hakkında aylarca soruşturma başlatılmaz iken, (davaya 5 savcı atanmış bugüne kadar) adalet talebiyle açıklamalar yapanlar hakkında soruşturmalar başlatan, adalet istemiyle basın açıklamaları yapanları tutuklayıp aylardır hapishanelerde tutan ve  bu arada bu insanlara her türlü işkenceyi reva görenler kimlerdir?

Daha dün Balyoz davası tutukluları beraat ettirilmedi mi?
Ergenekon diye yaygaralar koparanlar, bugün Ergenekoncularla omuz omuza değiller mi?
90’lı yıllarda binlerce insanı gözaltında kaybeden, sokaklarda, evlerde, dağlarda infaz edenlerdi Ergenekoncular, Balyozcular.
Ergenekoncular da, Balyozcular da, asker de polis de MİT de bu devletin örgütlenmeleridir AKP de, CHP de, MHP de…
Devletin resmi kolluk güçlükleri yetmediğinde ya da işlerine gelmediğinde hak arayanlara, adalet isteyenlere, özgürlüklerden bahsedenlere saldıran sivil faşist güçler de bu devletin örgütlenmeleridir. Ellerinde silahlarla, palalarla satırlarla üniversiteleri basan, devrimcileri linç etmeye kalkanlar, şimdi bize soruyorlar ‘’teröriste terörist denir, siz neden demiyorsunuz?’’ diye…
Terörist, ’’benim polisim kahramandır’’ deyip gencecik insanların katline, binlercesinin yaralanmasına sebep olan, soygun yapan, saraylarda oturanlar ve onların emrinden çıkmayanlardır.
Terörist, Roboski’de gencecik insanları bombalayanlardır.
Terörist, kafa kesen, yakan yıkan katleden IŞİD’e destek verenlerdir.
Terörist, kendi savcısını gözden çıkaranlardır.
Terörist, hiç bir dine hiç bir inanca sığmayan, cenaze evini  taşlatan ve taşlayanlardır.
Terörist, Diyarbakır’da, Suruç’ta, Ankara’da canlı bombalar yollayarak yüzlerce sivilin ölüme sebep olanlardır.
Terörist, bugün Sur’da, Cizre’de, Silopi’de şehirleri yerle bir edip, katliam yapanlardır.
Terörist bütün kurumlarıyla gayri meşru olan bu devletin kendisidir.
BİZ TERÖRİSTE TERÖRİST DERİZ

Benzer Yazılar