DİLEK DOĞAN CANLI BOMBA OLMADIĞI İÇİN Mİ VURULDU?

Devrimci Karadeniz 20/10/2015 DİLEK DOĞAN CANLI BOMBA OLMADIĞI İÇİN Mİ VURULDU? için yorumlar kapalı
DİLEK DOĞAN CANLI BOMBA OLMADIĞI İÇİN Mİ VURULDU?

Cem Akbalık

Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırısı yapıldı ve Ankara`da yüzden fazla insanımız acımasızca öldürüldü. Bu da yetmezmiş gibi, polis yaralılara ve yaralananlara yardımcı olmak isteyen insanlara gaz sıktı, saldırdı. Bu durumun ne anlama geldiği gayet açık. Düşman gördükleri bu insanlara en ağır bedeli ödetmek, öldürmek ve toplumun geri kalanını sindirmek istiyorlar. Yani, terörle insanları `terbiye etmek` ve istediklerini yapmak istiyorlar.

Katliamdan sonra herkes haklı olarak polis ve hükümeti suçlayınca, Başbakan Davutoğlu kalkıp « Elimizde canlı bombaların listesi var ama bir şey yapmadan onları tutuklayamayız » dedi. Benim açımdan AKP’nin toplum mühendisliğine soyunduğu ve bölgede muhtelif radikal islamcı örgütleri desteklediği, beslediği, göz yumduğu artık bir komplo teorisi değil, her gün acı bir şekilde yaşanan gerçekliktir.
Düşünün ki polis bombalı saldırıyı yapacakları yıllar öncesinden dinliyormuş ve ne yapacaklarını bilmesine rağmen hiç bir şekilde önlem almamış. Şaşırdınız mı ? Ben şaşırmadım hiç.

Hep aynı senaryo. Daha önce de polis IŞİD’e operasyon yaptığını söyleyerek HDP’lileri ve diğer devrimcileri tutuklamış, IŞİD`in temsilcisini paşalar gibi ağarlarken, devrimcileri yerlerde sürekleyerek, döverek gozaltına almıştı. Devrimcilerin çoğu tutuklanırken, IŞİD temsilcisi belli bir süre sonra bırakılıvermişti. O zaman da devrimci bir kadın polisinin sıktığı onlarca kurşunla yaşamını yitirmişti.

Polis, bu sefer de yüzlerce insanı öldüren bombacıları yakalamazken, gece eş zamanlı yaptığı operasyonlarda yine devrimcileri hedefleyerek Dilek Doğan isimli bir devrimci kadını sırtından vurdu. Daha önce de olduğu gibi, Dilek de silahlı değildi ve hiçbir çatışma olmadı. Polis, devrimci olduğunu bildiği için infaz etmek istedi. Olay budur !

AKP kendisini desteklemeyen herkese düşman !

AKP ile ilgili yazdığım her yazıda anlatmaya çalışıyorum, tekrar ediyorum. AKP solculara, sosyalistlere, Alevilere, kendisine karşı çıkan Kürtlere, kısacası boyun eğmeyen herkese düşman. AKP’nin kimlere yöneldiğine, kimleri öldürdüğüne bakılırsa ve kimlere dokunmadığı düşünülürse her şey kendiliğinden anlaşılmış olur.

IŞİD, katliam yapıyor ama öldürülenler AKP karşıtı olduğu için hiçbir şey yapılmıyor. Sedat Peker gibi kanlı bir mafya babası kalkıp « Oluk oluk kanlarını akıtacağız » diyor, AKP’den yine ses yok. Örnekleri çoğalatabiliriz. Hrant’i düşünün, Berkin`i, İsmal`i, Ethem`i düşünün, Soma’yi düşünün, her gün ölen Kürt çocuklarını ve gençlerini düşünün. Durum gayet açık degil mi ? Bence durum açık, ne yapmamız gerektiği de bir sır değil artık.

Kaynak

Yoruma Kapalı.