‘DÜNYANIN EN GÜZEL LİDERİ’ ARAP ŞEYHİNDEN ‘VOSVOS’U İÇİN GELEN 1 MİLYON DOLARLIK TEKLİFİ DE YOKSULLARA HARCAYACAK

Gösterişsiz yaşantısı nedeniyle ‘dünyanın en güzel lideri‘ diye anılan Uruguay Devlet Başkanı Jose Pepe Mujica, 1987 model Volkswagen marka otomobili için kendisine 1 milyon dolar teklif edildiğini açıkladı. Teklifin bir Arap şeyhinden geldiğini belirten Mujica, Beetle’ını satmayı kabul etmesi halinde, 1 milyon doları yoksullar için harcayacak.

mujica araba

 

Mujica, 2010 yılında yaptığı mal beyanında ’87 model aracının değerini 1800 dolar olarak açıklamıştı.

Uruguay’da yayınlanan Busqueda dergisine konuşan Mujica, bir Arap şeyhinin ’87 model otomobilini satın almak istediğini anlattı.

Mujica, Bolivya’nın başkenti Santa Cruz’da bu yılın başında düzenlenen bir uluslararası zirve sırasında yapılan 1 milyon dolarlık teklifin kendisini şaşırttığını itiraf etti: “Aslında önce çok da ilgilenmedim. Ama daha sonra, başka bir teklif daha geldi ve ben de teklifleri daha ciddi şekilde değerlendirmeye başladım.

Arabalara ‘bağımlılığı’ olmadığını söyleyen ‘dünyanın en güzel lideri‘, Beetle’ı memnuniyetle açık artırmaya çıkaracağını vurguladı. 1 milyon dolara satılması halinde de, yoksullara ev sağlanan programa destek vereceğini belirtti.

Kamuoyu yoklamaları, görev süresi 1 Mart 2015’de dolacak olan Mujica’ya halk desteğinin yüzde 60 düzeyinde olduğunu gösteriyor.

KAYNAK: http://www.diken.com.tr/uruguayin-guzel-lideri-mujicanin-1987-model-beetleina-1-milyon-dolar-teklif-edildi/

Benzer Yazılar