FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİ TAYYİP ERDOĞAN

Yılmaz Aydın

Fettullah Gülen adını kısaltarak türetilen FETÖ, Fetöcü gibi sözcükler, bir örgütü dahası bir terör örgütü algısı için kullanılıyor. Başta bir dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere CHP, MHP gibi partilerin yöneticileri de olmak üzere hemen tüm siyasetçilerin HOCA EFENDİ olarak andığı, saygı da kusur etmediği bir kişinin ‘itibarını’ ortadan kaldırmak ve aşağılamak için hemen hepsi tarafından da benimsendiği açıkça görülüyor. Üstelik bugün hükümet olanların bu algı sayesinde tüm muhaliflerini bu Fetöcü yakıştırmasıyla sindirmek, baskı altına almayı meşrulaştırmak gibi bir çaba içinde olduklarını da görüyoruz.
Dünyada ve en çok da bu coğrafyada pek bilinen bu yöntem, hükümet olanların Fetöcü dedikleri le daha dün kol kola, el ele olmaları itibariyle sırıtsa da işe yarıyor olmalı ki kullanılmaya devam ediyor.

Osmanlı ve Türkiye cumhuriyeti tarihi, bir dönem itibarlı, rütbeli, makam sahibi olan kişilerin bir sonraki dönem hain ilan edildiği o kadar çok örnekle dolu ki bugün yaşananlar hiç şaşırtıcı değil.

Abdülhamit’in tahttan indirip 2. Meşrutiyet’i ilan edenler, bir gün önce ‘Padişahım çok yaşa’ diyenlerdi. İttihat ve Terakki yöneticilerine bağlılıklarını her fırsatta dile getirenler, Kemalistlerin iktidarda olduğu dönemde Talat, Enver ve Cemal için vatanı satanlar diye bahsettiler. Yine Mustafa Kemal, silah arkadaşlarım dediği insanları kendisine muhalif olduklarında hain ilan edip idam sehpalarında çıkarırken hiç tereddüt etmemişti.
İki yüzlüğün, ahlaksızlığın en bariz örnekleri sergilendi yüz yıllarca. Tek dert devletin bekası idi. Bu iki yüzlülük sadece en tepede değil, devleti oluşturan tüm kademelerde de yaşandı. Bir dönem kullanılan bürokrat, asker, memur, istihbaratçı kendilerine ihtiyaç kalmayıp tehlike olduğunda ortadan kaldırıldılar kolayca.

Bu coğrafyanın yüzlerce yıllık devlet geleneği bunun gibi binlerce örnekle dolu. Bu yanıyla bu devleti temsil eden tüm askeri, politik örgütlenmeler hangi adla anılırsa anılsın aynı kaynaktan beslenirler.

Tüm devlet örgütlenmeleri bugünkü hükümetin ya da Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle zaten Fetöcüdür.

Başta, daha dün bugün hain dedikleriyle iktidar olan Tayyip Erdoğan Fetöcüdür. Ve bu Fetöcü örgütün liderini Pennsylvania’da aramak da yanlıştır; Fetö örgütünün lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Çünkü yarın başka bir terör örgütün üyesi ve lideri olmakla anılacaktır.

Adını şimdiden koymanın bir zararı yok!..

Benzer Yazılar