İSVİÇRE DEVLETİ’NDEN IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜNE YASAK

İsviçre’nin ünlü gazetesi Zürcher Zeitung’un verdiği habere göre İsviçre devleti bugünden itibaren  terör örgütü İŞID’ın tüm faaliyetlerine yasak getirdi. Federal Savunma Bakanlığı tarafından duyurulan kararda İŞID’ın varlığının temel insan haklarını tehdit ettiği belirtildi. İnsanlık düşmanı İŞID’e yönelik alınan karar İsviçre Federal Savunma Bakanlığının resmi sitesinden duyuruldu.

İŞID’ın İsviçre içerisinde yapabileceği her türlü aktivite yasadışı olarak sayılarak bu aktiviteleri yapacak her kim olursa ağır bir şekilde cezalandırılacak.

Yapılan açıklamada radikal İslamcı terör örgütü İŞID ile doğrudan veya dolaylı olarak ilişkisi olan grupların bütün faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtilerek, örgütün tüm eylemlerinin yasaklandığı ifade edildi.

Alınan karara göre, propaganda, finansiyel destek veya üye alımı gibi kişisel ya da maddi desteği artırmak için tasarlanan tüm eylemler yasaklanırken, örgütle bağlantısı olan kişiler tespit edildiği takdirde 3 yıla kadar varan hapis cezası uygulanacak

http://www.nzz.ch/schweiz/die-schweiz-verbietet-den-is-1.18399828

Türkiye’de  hükümet yanlısı medya ise haberi, DHA kaynaklı ”İsviçre İslamiyeti Yasakladı” manşetleriyle veriyor…

Benzer Yazılar