LİCE’DE KATLİAM!.. BAŞBAKAN ERDOĞAN KANA DOYMUYOR

Lice’ye bağlı Yukarı Çalıbükü (Biryas) köyünde halka  yönelik gelişen müdahalelerde edinilen bilgilere göre, biri kadın 4 kişi hayatını kaybetti. Yine Cellik bölgesindeki devlet askeri saldırılar sonunda ise 4 kişi yaralandı.

Lice’de günlerdir yapımına devam edilen karakol ve kalekolların yansı sıra AKP hükümetinin çözümsüzlük politikalarına karşı direniş halinde olan sivil halka kurşun sıkıldı. Lice Belediyesi Eş Başkanı Harun Erkuş’un aktarımlarına göre Lice’ye bağlı Kıralan köyünde direniş halinde olan halka yönelik yapılan müdahalede Ramazan Baran isimli bir genç ile ismi öğrenilemeyen 50 yaşlarında bir kadın ile isminin Hacı olduğu belirtilen bir kişi kurşunların hedefi olarak hayatını kaybetti. Abdullah Akkalu isimli bir genç ise ağır yaralandı. Hayatını kaybeden Ramazan Baran ile ağır yaralanan Abdullah Akkalu (19) isimli genç Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Getirildiği hastanede doktorların hemen müdahale ettiği Akkalu’nun ateşli bir cisim sonucu boynundan yaralandığı öğrenildi. Akkalu’ya yönelik tıbbi müdahale halen devam ediyor.

Olayın yaşandığı yer için Kıralan köyü belirtilse de yerel kaynaklar olayın Lice’ye bağlı Yukarı Çalıbükü (Biryas) köyü yakınlarında meydana geldiğini aktardı.

Uzun süre boyunca halkın üzerine ateş açılması sonucu birçok yurttaş ölen yada yaralananlar hakkında bilgi sahibi olamadan kurşunlardan kaçmak için araziye yayıldı.

Halka kurşun yağdıran askerlerin bölgeden çekilmesi üzeri ölen ya da yaralananların bulunması için arazide arama çalışması başlatıldı. Ulaşılan bilgilere göre, hayatını kaybettiği belirtilen biri kadın diğer iki kişinin henüz cenazelerine ulaşılamadı.

Yukarı Çalıbükü (Biryas) köyünde yaşanan olayın yanı sıra olayların merkezi durumunda bulunan Cellik bölgesinde de halka yönelik sert müdahalede bulunuldu. Buradaki müdahalede de 4 kişi yaralandı. Yaralılardan biri olarak ismi belirtilen kişinin ise Dicle Üniversitesi öğrencisi olduğu belirtilen Ahmet Arslan olduğu öğrenildi. Arslan’ın Cellik bölgesinde yaralandığı belirtiliyor.

http://www.bestanuce1.com/haber/109852/lice-de-4-kisininin-hayatini-kaybettigi-4-kisinin-de-yaralandigi-belirtiliyor

Benzer Yazılar