Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /srv/www/vhosts/devrimcikaradeniz.com/httpdocs/wp-content/themes/mts_newsonline/options/php-po/php-po.php on line 187
MERAL GEYLANİ SERBEST BIRAKILDI | Devrimci Karadeniz

MERAL GEYLANİ SERBEST BIRAKILDI

14 Ekim 2017 tarihinde gözaltına alınarak 10 gün gözaltı sonrası 24 Ekim’de tutklanan Meral Geylani’nin “Örgüt Propagandası ve Üyeliği”nden yargılandığı davanın ilk duruşması Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya Geylani’nin avukatları Av. Gökhan Soysal ve Av. Ebedin Altınkaynak katıldı. Duruşmada Meral Geylani’nin savunması alınmadı. Duruşma savcısı söz konusu iddialara konu olan eylemlerin Şırnak merkezli gerçekleştiğini belirterek dosyanın Şırnak’a gönderilmesini talep etti.

Meral Geylani ve avukatları söz alarak tahliye talebinde bulundular. Verilen aradan sonra mahkeme talepleri kabul ederek Geylani’nin tahliyesine ve dosyanın Şırnak’a gönderilmesine karar verdi.

Davadan sonra Geylani’nin avukatı Gökhan Soysal “Meral tamam sıra Yannis”te şeklinde tweet atarak tahliye haberini duyurdu.

KAYNAK

Benzer Yazılar