METEHAN TUNA GÖRE’NİN AİLESİ: OĞLUMUZA SALDIRANLARDAN DA GÖZ YUMANLARDAN DA DAVACIYIZ

Trabzon’da faşistler tarafından saldırıya uğrayan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi Metehan Tuna Göre hala hastanede yaşam savaşı veriyor. Beyin kanaması geçiren ve yoğun bakımda tedavisi süren Göre’nin hayati tehlikesi devam ediyor. Göre’nin bugün uyanması gerekmesine rağmen uyanmadığı ve üç gün daha uyutulacağı açıklandı. Bugün Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlük binası önünde toplanan öğrenciler saldırıyı protesto etti. Saldırganlardan üçü ise mahkemeye sevk edildi.

Metehan Tuna Göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde daha önce de çok defa üniversitelilere pusu kuran ve birçok üniversite öğrencisine saldıran üniversitenin Öğrenci Derneği’nde örgütlenen Alperen Mergen’in liderliğindeki faşist grup tarafından dün ağır yaralanmıştı.

Trabzon Fatih Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Göre’ye  beyin kanaması teşhisi konuldu. Doktorlar tarafından 3 gün uyutulacağı öğrenilen Metehan Tuna Göre; hayatı durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

KTÜ Metaraloji ve Malzeme Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Metehan Tuna Göre’nin acılı babası Emin Göre Haber61’e yaptığı açıklamada “Oğlumu bir yıl önce yine aynı kişiler tarafından saldırıya uğramıştı. Yetkililer sessiz kalıp şimdi ise tekrar dövülüp yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Bu olayda bulunan herkesten davacıyım. Oğlumun dayak yemesinde ihmali olanlar kişilerden de davacıyım”dedi.

Metehan Tuna Göre’nin üyesi olduğu Öğrenci Kolektifi üyesi öğrenciler KTÜ Rektörlüğü önünde toplanarak basın açıklaması düzenledi. Öğrenciler açıklamalarında saldırıdan üniversite yönetimini sorumlu tuttu. Öğrenciler adına açıklamayı yapan Tuğba Öztürk şöyle konuştu:

img_0027.jpg

“Bu saldırı ilk kez karşılaştığımız bir durum değildir. Bu saldırıyı ve daha önce gerek üniversite içinde gerek üniversite dışında karşılaştığımız tüm saldırıları okulumuz bünyesinde faaliyet gösteren ve bizzat Üniversite yönetimince desteklenen “Öğrenci Derneği’nde yuvalanan faşist grup gerçekleştirmektedir. Üniversiteli kimliğiyle uzaktan yakından ilgileri olmayan, kendilerini hem üniversitenin hem de bu şehrin ağaları zanneden , yurtlarda , kantinlerde üniversitelileri tehdit eden, masalarından kaldıran, fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan bu kendini bilmezlere üniversite yönetimini defalarca uyarmamıza rağmen herhangi bir yaptırım uygulanmamıştır. Afiş asmak, bildiri dağıtmak gibi komik sebeplerle hakkımızda yüzlerce soruşturma açan; müzik yaptığımız, top oynadığımız gerekçesiyle bizler gözaltına aldıran, Rektörlük önünde basın açıklaması için yapmak istediğimiz için okula yüzlerce çevik kuvveti yığan KTÜ yönetimi; eline masum insanların kanı bulaşmış saldırganlar hakkında  bırakınız herhangi bir yaptırımda bulunmayı, bu faşist çetelerle kol kola girmiş ve faşist saldırıları açıktan destekleyen tutum almıştır.”

alperenmergen

Grup açıklamanın ardından okul yönetimiyle saldırganların kol kola oldukları fotoğrafları basınla paylaştı.

 

 

Benzer Yazılar