MİLLİ TAKIM KAZANDI AMA TÜRKİYE KAYBETTİ

Cem Akbalık

Bu akşam gazetelere şöyle bir göz atarken, milli takımla ilgili bir haber gördüm. Haberin başlığı şöyleydi : « Arda Turan soyunma odasında hem ağladı, hem de ağlattı ». Dün milli maç başlamadan önce yapılan saygı duruşunda tekbir sesleri getiren ve yuhalayan hasta kalabalıklar aklıma geldi. Arda’nın olaydan üzüntü duyduğunu, bu yüzden ağlamış olabileceğini düşünerek hemen habere tıkladım. Tahmin edin Arda ve milli takım neye ağlamışlar ? Tabii ki galibiyetlerine mi ? Aynen de öyle. Galibiyetten dolayı inanılmaz duygular yaşıyorlarmış ve sevinçten dolayı ağlamışlar.

Ya maç öncesi yaşananlar ?

Vahşice öldürülen yüzden fazla insanın anısana yapılan saygı duruşunda tekbir getiren, yuhalayan bu kanla beslenen binlerce yaratığa rağmen, Türkiye kazandı demek mümkün mü gerçekten ?
Keşke mili takim kaybetseydi de Arda Turan maç öncesi yaşananlardan rahatsız olduğu için, utandığı için ağlasa ve ağlatsaydı. Ama neredee !

Hatta dün yaşananları okurken, « keşke futbulculardan biri (Mili takımdan beklemediğim için) taraftarların tavrını protesto etmek için sahayı terk etse ve çıkıp gitseydi » dedim içimden. Aklıma diktatörlere ve savaşlara tavır alan Şilili, Bosnalı ve Brazilyalı futbolcular geldi. Neden biz de olmasın dedim.

Ama olmadı ve mili takım maçı kazandı. Peki Türkiye gerçekten kazandı mı ? Hayır, bence mili takım kazandı ama hiçbir zaman bu kadar çok yönlü kutuplaşmayan Türkiye çoktan kaybetti. Sorun sadece otoriter bir rejim ve tek adam yönetimi değil, insanların giderek tahamülsüzleşerek, kendilerine benzemeyen herkesin ölmesini istemeleri. Kendinden başka herkesi düşman görmesi. Kısacası beni korkutan iktidar değil, insanların bu patolojik durumu. Ve itiraf ediyorum : Bu toplumdan kor-ku-yo-rum !

Kaynak

Benzer Yazılar