PONTOS’TA TUTUKLAMALAR DEVAM EDİYOR

Samsun’da 14 Şubat sabahı birçok adrese düzenlenen ev baskınlarında SYKP PM üyesi Zeki Alaca SYKP üyesi Muammer Keskin, HDP PM üyesi Seçkin Kır ve HDP Alaçam İlçe Yöneticisi Haluk Atalay ile birlikte Güner Güzhan Karaduman, Yavuz Özmen ve Murat Çap gözaltına alındılar. Operasyonlara gerekçe olarak sosyal medya üzerinden Afrin harekatına yönelik paylaşımlar gösterildi.
Gözaltındakilerden biri daha önce Savcılık tarafından, 4 kişi ise bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol ve yurtdışı yasağı ile serbest bırakıldı.
SYKP Parti Meclisi üyesi Zeki Alaca ile HDP Parti Meclisi üyesi Seçkin Kır mahkeme tarafından tutuklandı. Alaca ve Kır hapishaneye gönderildi.

Amasya’da Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) üyesi Mustafa Irmak, 19 Şubat günü Gebze’ye giderken gözaltına alındı. Irmak, Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü operasyona yönelik savaş karşıtı paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Mustafa Irmak bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Benzer Yazılar