TRABZON’DA FAŞİST SALDIRI: METEHAN TUNA GÖRE ADLI DEVRİMCİ, YOĞUN BAKIMDA

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolektifi üyesi Metehan Tuna Göre,  Trabzon’da faşistler tarafından saldırıya uğradı. Göre, beyin kanaması geçirdi, yoğun bakımda tedavisi sürüyor ve hayati tehlikesi devam ediyor. Hastanedeki bekleyiş ise sürüyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde daha önce de çok defa üniversitelilere pusu kuran ve bir çok üniversitelinin yaralanmasına neden olan üniversitenin Öğrenci Derneği’nde örgütlenen faşist grup bugün bir üniversiteliye daha saldırdı.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi olan Öğrenci Kolektifleri üyesi Metehan Tuna Göre, bugün (21 Eylül) Merkez Kalkınma Mahallesi’nde bulunduğu bir sırada faşistlerin saldırısına uğradı. Yolda yürümekte olduğu sırada Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Alperen Mergen ve etrafındaki faşist grup tarafından yaralanan üniversiteli darp raporu almak üzere hastaneye gitmesinin ardından acilen yoğun bakıma alındı. Doktorların beyin kanaması geçirdiğini söylediği Metehan Tuna Göre’nin yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Bu gece ameliyata alınacağı bilgisini veren doktorlar hayati tehlikesinin devam ettiğini dile getirirken ailesine de haber verilen üniversitelinin arkadaşlarının hastanedeki bekleyişi devam ediyor.

Daha önce de saldırdılar

Daha önce de aynı kişiler tarafından saldırıya uğrayan ve suç duyurusunda bulunan Metehan Tuna Göre her hangi bir sonuç elde edememişti

http://www.sendika.org/2014/09/ktude-fasist-saldiri-beyin-kanamasi-geciren-ogrencinin-hayati-tehlikesi-var/

Benzer Yazılar