YALNIZ DEĞİLSİN ERDOĞAN

Tamer Çilingir

Hala mazlum edebiyatına devam ediyor Erdoğan.
Dolar karşısında sarsılan piyasaların durumunu, ” 15 Temmuz’da yapamadılar, şimdi ekonomik saldırılar yapıyorlar” diye yorumlamış ve eklemiş: ”Yalnız olduğumu biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim.”

Twitter’da TT olmuş YanlızDeğilsinERDOĞAN. Yanlış yazılmış ‘yanlız’, doğrusu yalnız olacak ama olsun herkes anlıyor ya gerisi önemli değil.
Yalnız değilsin Erdoğan, iki ayda bir yenilediğin binlerce koruman var. İçlerinde biri sana ihanet etmiş olsa da daha yüzlerce cemaatten dostların var.
Ülkelerinin adlarını bilmediğimiz banka hesapların, çocuklarının gemileri, şirketleri, çiftliklerin, IŞİD ile birlikte pazarladığın Musul petrollerin,  kilosunu senin bile bilmediğin altınların var.
Rütbe için, makam için, para için sana kulluk etmeye yeminli ‘dostların’ var. Hırsızlar, üçkağıtçılar, rantçılar hepsi senin yanında.

Bu toprakların altında ve üstündeki zenginliklerini paylaştığın, gizli görüşmeler yapıp gizli anlaşmalar imzaladığın Amerikalı, Alman, İsrailli dostların var senin.
Çeteci dostların var örneğin; savaş karşıtı bildirilere imza atan akademisyenlerin kanlarıyla banyo yapma özlemi içinde olan.
Demokrasi, barış mitinglerine gencecik insanların bedenlerini paramparça eden bombalarla saldıran yüzlercesini katledip, yaralayan dostların var senin.
Gazetecileri, aydınları, sanatçıları, entelektüelleri, milletvekillerini, devrimcileri, sosyalistleri sana biat etmedikleri için hapse atan savcı ve hakimlerin var.
Yalnız değilsin Erdoğan hesap verme zamanı geldiğinde sanık sandalyesinde senin yanında oturacak binlerce isim var.

Benzer Yazılar