YPJ SAVAŞÇISI ARİN IŞİD’E KARŞI FEDAİ EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Tüm güçleriyle Kobane’ye  saldıran IŞİD güçlerine karşı  Arîn  Mirkan (Dilar Gencxemîs) adlı YPJ savaşcısı  fedai bir eylem gerçekleştirdi. Arîn Mirkan’ın 5 Ekim 2014 günü gerçekleştirdiği bu eylem sonucunda IŞİD’in gücü kırıldı ve onlarca  IŞİD militanı öldü.

Kobanê’nin güney ve doğusunda 50 noktada göğüs göğüse çatışmaların devam ettiğini bildiren YPG, çatışmalarda 74 çetenin öldürüldüğünü bildirdi. Çatışmalarda 15 savaşçının yaşamını yitirdiğini duyuran YPG, Miştenur’da fedai eylem yapan YPJ savaşçı Arîn Mirkan’ın da kimlik bilgilerini duyurdu. YPG, “Arîn yoldaşın bu eylemiyle ortaya koyduğu cesaret, fedakarlık ve özveri tüm YPG ve YPJ’li savaşçılarımızın direniş tutumudur. Tüm YPG ve YPJ savaşçıları gerekirse Arînleşecek, fakat Kobanê’ye yönelik bu çete saldırılarının amacına ulaşmasına izin verilmeyecektir” dedi.

YPG Basın Merkezi, Kobanê’nin güney ve doğusunda bugün yaşanan şiddetli çatışmalara ilişkin açıklama yaptı.

50 ayrı noktada çok yoğun, şiddetli ve göğüs göğüse geçen çatışmalarda tespit edilebilen 74 çete öldürüldüğünü bildiren YPG, çatışmalarda 15 savaşçının da yaşamını yitirdiğini duyurdu.

YPG, Miştenur tepesinde fedai eylem gerçekleştiren YPJ savaşçısı Arîn Mîrkan’ın da kimlik bilgilerini duyurdu.

YPG açıklaması şöyle:

50 AYRI NOKTADA GÖĞÜS GÖĞÜSE ÇATIŞMALAR

“DAIŞ çetelerinin Kobanê’yi işgal etmek amacıyla başlattığı ve 20’nci gününde olan saldırılara karşı güçlerimiz, sarsılmaz bir irade ile direnmektedir. Bugün sabah saatlerinden itibaren Kobanê’nin güney ve doğusunda bulunan Megtel ve Botan mahallelerinin merkezinde yer aldığı 50 ayrı noktada çok yoğun, şiddetli ve göğüs göğüse çatışmalar yaşanmaktadır. Bu çatışmalarda tespit edilebilen 74 çete öldürülmüştür.

15 YPG/YPJ SAVAŞÇISI YAŞAMINI YİTİRDİ

Çetelerin Kobanê’ye girişini engellemek için cansiperane savaşan, büyük cesaret sergileyen ve kahramanca savaşan 15 yoldaşımız şehadate ulaşmıştır.

ARÎN MİRKAN’IN FEDAİLİĞİ YPG’NİN DİRENİŞ TUTUMUDUR

Tüm güçleriyle saldıran çete güçlerine karşı tarihi bir direniş sergileyen bu 15 yoldaşımız içinde bulunan Arîn yoldaşımız ise çete saldırılarına karşı fedai bir eylem gerçekleştirmiştir. Arîn yoldaş eylem yaptığı saldırı gücünü durdurmuş ve onlarca çeteyi öldürmüştür. Arîn yoldaşın bu eylemiyle ortaya koyduğu cesaret, fedakarlık ve özveri tüm YPG ve YPJ’li savaşçılarımızın direniş tutumudur. Tüm YPG ve YPJ savaşçıları gerekirse Arînleşecek, fakat Kobanê’ye yönelik bu çete saldırılarının amacına ulaşmasına izin verilmeyecektir.

Arîn yoldaşımızın kimliği şu şekildedir:

Kod Adı: Arîn Mîrkan

Adı Soyadı: Dilar Gencxemîs

Ana Adı: Wahîde

Baba Adı: Şûkrû

Doğum Yeri: Afrîn

Şehadet Yeri ve Tarihi: 5 Ekim 2014 Kobanê.”

Benzer Yazılar